PRZEŚCIERADŁA, KTÓRE OPOWIADAJĄ HISTORIĘ
PRZEŚCIERADŁA, KTÓRE OPOWIADAJĄ HISTORIĘ

zdj. G.Angogono

Przedsiębiorcza mama, amerykanka, która odważyła się przełamać wygląd tradycyjnych prześcieradeł do dziecięcych łóżeczek.

Gabriela Anggono, która stworzyła wyjątkową markę Rookie Humans opowiedziała nam skąd czerpała inspirację i czym kierowała się zakładając swoją firmę. 

Jak wpadłaś na pomysł stworzenia kolorowych prześcieradeł ?

- Zainspirowało mnie doświadczenie w byciu mamą. Jest coś niezwykłego w tym, gdy jako mama patrzysz na swoje dziecko kiedy śpi. Dzieci wyglądają tak pięknie i spokojnie. Jest to chwila, w której schodzą z ciebie stresy i oddajesz się odpoczynkowi i coraz bardziej zakochujesz się w tej małej istotce. Z natury jestem bardzo wrażliwa i wiem, że kiedyś będę tęskniła za tymi chwilami. 

Robiłam wiele zdjęć swoim dzieciom gdy spały w łóżeczku i pewnego dnia zdałam sobie sprawę, że to prześcieradła stanowią tło. Zaczęłam sobie wyobrażać, że prześcieradła powinny opowiadać jakąś historię i dodawać słodyczy tym zdjęciom. 


Dlaczego zdecydowałaś się współpracować z międzynarodowymi grafikami, w końcu mogłaś kupić gotowe wzory, projekty dostępne na rynku. 


- Magia dzieciństwa bardzo mnie inspiruje, dlatego chciałam stworzyć radosne i kapryśne tła, które będą wykraczały poza zwykłe oczekiwania względem płci. Było dla mnie ważne aby projekty były piękne i w centrum uwagi stawiały dziecko, które będzie na nim spało. Nasze prześcieradła ożywają, gdy w łóżeczku jest dziecko a zaprojektowana grafika ma wyglądać jak strona w książce, w której dziecko jest częścią historii. W większości naszych projektów widać, że postacie wchodzą w interakcje z dzieckiem i patrzą na nie. 


Co klienci mówią o Twoich produktach?

- Nasi klienci, głównie rodzice, są zachwyceni i podoba im się wyjątkowa koncepcja zaprojektowania prześcieradeł, które stanowią tło dla dziecka. Dodatkowo podobają im się nasze projekty, które wychodzą poza ramy typowych wzorów dla dzieci bo tworzą nowe i wyjątkowe historie. 


Jak Twoja Rodzina zareagowała na pomysł rozpoczęcia własnego biznesu?

- Moja rodzina bardzo mnie wspierała. Kiedy zdecydowałam się założyć firmę, na rynku nie było takich prześcieradeł, a moja rodzina była równie podekscytowana moim pomysłem projektowania prześcieradeł jak i ja. Mój synek miał zaledwie kilka miesięcy kiedy wpadłam na pomysł zaprojektowania prześcieradeł i od momentu otrzymania pierwszych próbek spał na naszych prześcieradłach.

Było to niesamowite doświadczenie patrzeć jak dzieci, które były moją inspiracją, zaczynają mi pomagać. Moi chłopcy mają teraz cztery i sześć lat i uwielbiają przyklejać etykiety na pudełka i przekazywać gotowe paczki kurierowi. 


Co było największym wyzwaniem przy tworzeniu Twoich produktów?

- Moje doświadczenie zawodowe nie było związane ze środowiskiem produkcyjnym, w rzeczywistości pracowałam w reklamie. Musiałam się wiele nauczyć przygotowując się do uruchomienia własnej marki. 

Twoim zdaniem, jakie cechy charakteryzują mamy, które decydują się na rozpoczęcie własnego biznesu?

- To co zauważyłam na początku mojej podróży jako przedsiębiorca to wilka pasja i brak strachu. Zawsze uważałam się za osobę żądną przygód a bycie mamą uczyniło mnie dodatkowo nieustraszoną w działaniu. Myślę, że bycie mamą pomaga spojrzeć na życie z innej perspektywy a rzeczy, które kiedyś były przerażające nie są już tak wielkim problemem. Prawdopodobnie nie założyłabym własnego biznesu gdybym nie została mamą.

Co dokładnie znaczy nazwa Twojej firmy?

- Słowo „Rookie” jest zwykle używane do opisania kogoś kto jest nowy lub niedoświadczony, kto nadal się uczy i ma otwartą głowę. Pierwsze lata życia to lata nauki i wzrostu. Jedną z najbardziej zachwycających rzeczy dla rodziców jest obserwowanie jak dziecko odkrywa nowe rzeczy od opanowania chwytania po zabawę grzechotką i mówienie po raz pierwszy „mama”. Nasza nazwa to jak obserwowanie maleńkich istot na treningu, co często bywa zabawne. 

Dziękujemy za rozmowę i podzielenie się Twoim doświadczeniem.

Życzymy wielu sukcesów i nowych pomysłów w rozwoju firmy.

Nasz sklep online jest pierwszym, który wprowadził te wyjątkowe, kolorowe prześcieradła na polski rynek. Jesteśmy dumne, że wspieramy markę, która powstała z miłości mamy do dzieci.

zdj. Rookie Humans

#przedsiebiorczamama #mumboss #przescieradla #rodzinnybiznes 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl